Anticelulitidní masáž: Jak si ji můžete užít doma

Anticelulitidní masáž: Jak si ji můžete užít doma říj, 19 2023

Představení světa anticelulitidní masáže

Když mi bylo po třicítce, začal jsem si všímat, jak na mém těle postupně přibývají takzvané "pomerančové kůže". Upřímně, nikdy jsem si nemyslel, že budu muset čelit takovému problému. Když máte velmi aktivního mladého syna jako Leoše, nikdy si neuvažujete nad tím, jak vypadáte. Ale s rostoucí dobu, jsem začal chápat, jak důležitá je péče o tělo nejen z hlediska fitness, ale také estetiky. A tak můj průzkum vedl k objevení rollerů a krémů pro anticelulitidní masáže.

Naučte se vše o nemilované pomerančové kůži

O pomerančové kůži se často mluví jako o něčem, co je nelze odstranit a je to v podstatě tabu. Ale co když je to jen problém, který je třeba řešit? Pomerančová kůže je způsobena nahromaděním tuku pod kůží, které pak vyvolává charakteristické 'nafouklé' vzhled. Tato kůže není nic, za co byste se měli stydět, ale pokud vás to dráždí, existuje mnoho způsobů, jak tento problém řešit. Jeden z nejúčinnějších je anticelulitidní masáž. Viděl jsem to fungovat nejen na sobě, ale i na mém partnerovi. No, není to zábavné?

Co potřebujete pro domácí masáž: Produkty a přístroje

Masáže proti celulitidě je možné provádět doma s použitím určitých produktů a přístrojů. A věřte mi, je to mnohem levnější než chodit na pravidelné masáže do salónu. Osobně jsem využil několik anticelulitidních krémů a rollerů. Ale musíte si také pamatovat, že správná technika je klíčem k efektivitě. A co je lepší, můžete to dělat při sledování filmu nebo poslouchání hudby. Doporučuji to jako vynikající relaxaci po dlouhém dnu, a ještě lepší, když si to uděláte za rituál před spaním.

Manuál: Jak provést domácí anticelulitidní masáž

Naučit se správně dělat anticelulitidní masáž je jednou z nejdůležitějších věcí. Jde o aplikaci správného tlaku a pohybu, aby se dosáhlo účinku. Máte mnoho možností, jak tuto masáž provést, ale já doporučuji použití rolleru nebo krému v kombinaci s tlakem prstů. Nejdůležitější je, jak pracujete s postiženými oblastmi. Je důležitá systematická a důkladná práce. Například já začínám od stehna a postupuji směrem k hýždím. Můžete vyzkoušet různé techniky a uvidíte, co vyhovuje nejlépe vám a vaší kůži.

Časté chyby při domácí anticelulitidní masáži

Při masáži proti celulitidě doma je snadné udělat několik chyb. Toto je místo, kde vám periodická návštěva profesionála může pomoci. Například já jsem si myslel, že používám dostatečný tlak, ale když jsem šel na profi masáž, uvědomil jsem si, že jsem byl příliš jemný. Další běžnou chybou je přehnané očekávání. Mějte na paměti, že resultat je dlouhodobý proces a může trvat několik týdnů, než uvidíte jakýkoli zlepšení.

Tajné tipy a triky

Naučil jsem se několik skvělých tipů a triků, které můžou zvýšit účinnost vašeho domácího boje proti celulitidě. Například správná hydratace těla může zvýšit účinky masáže, takže se ujistěte, že pijete dostatek vody. Dalším skvělým tipem je použití esenciálních olejů během masáže. To může pomoci zlepšit pružnost kůže a také přidat super relaxační prvek. A konečně, uvědomte si, že ačkoli je masáž vynikajícím nástrojem pro boj proti celulitidě, také musíte dbát na správnou stravu a cvičení. Nemůžete jen sedět a čekat, až vám masáž udělá zázraky, pokud jíte fast food každý den a nechodíte do posilovny. To je jako chtít zhubnout a jíst dort, prostě to tak nefunguje.

Odpočívejte, relaxujte a zbavte se celulitidy

V dnešní uspěchané době se často zapomínáme starat o sebe. Začneme spojovat kvalitu života s tím, jak mnoho jsme schopni zvládnout a jak málo času máme. Ale pravda je taková, že péče o sebe a své tělo by měla být naše prioritou. A já jsem si jistý, že tvrdě pracujete, ať už jde o práci, rodinný život nebo jiné záležitosti. Tak proč si nedopřáváte něco, co vás uvolní a zároveň zlepší vzhled vaší kůže? Anticelulitidní masáž může být skvělým začátkem. Připravte si vanu, zapalte svíčky, ať už si vyberete jakýkoliv krém nebo roller, začněte masírovat a užívejte si života bez stresu a celulitidy.