Breussova masáž: Klíč k hlubokému odpočinku

Breussova masáž: Klíč k hlubokému odpočinku srp, 14 2023

Pochopení Breussovy masáže

Breussova masáž je termín, který stejně jako já před nějakým časem, jste možná nikdy neslyšeli. Ale nebojte, nejste sami. Můj manžel Vilém se například zděsí jen při zmínce o jakékoli masáži. Můžete se divit, proč. No, důvod je jednoduchý - jeho strach ze strachu z něčeho nového. Ale možná, pokud mu ukážete tento článek, bude mít lepší představu o tom, co znamená Breussova masáž, a možná dokonce vyzkouší i něco nového.

Breussova masáž je specifická technika masáže, která se zaměřuje na uvolnění a ošetření těla na hlubší úrovni. Její jméno nese po svém vynálezci, Rudolfu Breussovi, významném rakouském naturopatu. Breuss tvrdil, že mnoho nemocí, včetně rakoviny, je způsobeno nedostatkem kyslíku a špatnou výživou buněk, což tělo zaplavuje toxiny. Breussova masáž je zaměřena na uklidnění těla, abychom mohli tyto toxiny eliminovat.

Benefity Breussovy masáže

Když o Breussové masáži mluvíme jako o klíči k hlubokému odpočinku, neříkáme to jen tak pro legraci. Tato masáž je výjimečná svými účinky na nervový systém a regeneraci těla. Jaký to má na nás prospěch? Inu, za prvé, je to neuvěřitelně relaxující. Mým oblíbeným bonusem po Breussově masáži je, že se cítím jakoby levitující, jako by všechna tíha světa spadla z mého těla.

Další výhodou Breussovy masáže je zlepšení kvality spánku. Ať si to přiznáme nebo ne, všichni jsme na tom se spánkem občas bídně. Někdo má problémy usnout, jiný zase neustále probouzí. I na to má Breussova masáž odpověď. Po této masáži ponoříte do hlubokého a kvalitního spánku, jako když vás kolébá sama matka příroda.

A konečně - zlepšení celkového zdraví. Bylo prokázáno, že pravidelné sezení Breussovy masáže může pomoci zvyšovat imunitu, zlepšovat trávení, zmírňovat chronickou bolest a dokonce snižovat riziko srdečních onemocnění. Nechci tím říci, že pokud máte vážný zdravotní problém, měli byste se spolehnout pouze na Breussovu masáž. Ale může být skvělým doplňkem k vaší běžné zdravotní péči.

Jak probíhá Breussova masáž

Proces Breussovy masáže je celkem jednoduchý, ale také velmi specifický. Začíná se masáží celého těla, abychom zmírnili napětí a uvolnili svaly. Poté se používá speciální masážní technika, která zahrnuje hladké, lineární pohyby dlaněmi a prsty po celém těle. To pomáhá stimulovat lymfatický systém a podporuje detoxikaci těla.

Během Breussovy masáže je na tělo aplikován speciální olej. Olej pro tuto masáž není náhodný. Je to specifická směs, která zahrnuje několik různých éterických olejů – vždy v závislosti na potřebách a preferencích klienta. Tímto způsobem je každá masáž unikátní a přizpůsobená potřebám jednotlivce.

Zkušenosti z praxe

Náš pes Cézar v zásadě nemá rád čímkoli, co není jídlo nebo hračka. Ale jednou, když jsem ho masírovala technikou podobnou Breussové masáži (samozřejmě bez oleje), přestal se kroutit a skoro okamžitě usnul. Myslím, že to mluví za vše.

Prosím, nenechte se odradit tím, že jsem masírovala psa. Breussova masáž je vhodná pro každého, kdo potřebuje hluboké uvolnění a regeneraci. Ať už jste sportovec, který se snaží rychleji regenerovat, nebo jste velmi zaneprázdněný rodič, který potřebuje trochu času pro sebe, Breussova masáž je tady pro vás.

Tipy pro lepší výsledky

Jedním z nejlepších způsobů, jak z maximálně využít Breussovu masáž, je pravidelně ji praktikovat. Je to jako s jakoukoli jinou formou péče o tělo - pravidelná praxe vede k lepším výsledkům.

Dalším tipem pro lepší výsledky je dodržovat pitný režim. Naše tělo se po masáži snaží setřást všechny toxiny, které byly během sezení uvolněny. Proto je důležité dostatečně zůstat hydratovaní, abychom mohli tělu pomoci s tímto procesem.

Poslední tip, který bych měla, je dát svému tělu přiměřený čas na odpočinek po masáži. Můžete se cítit unavení nebo dokonce trochu omámení - to je naprosto normální. Tělo potřebuje čas, aby se zotavilo a absorbovalo všechny úžasné účinky masáže.

Breussova masáž a jógová praxe

Mnoho z nás, včetně mě, spojuje Breussovu masáž s jógovou praxí. A není to náhoda. Praxe jógy a Breussovy masáže spolu úzce souvisí ve smyslu celkové péče o tělo a mysli.

Kombinace Breussovy masáže a jógy může být skvělým způsobem, jak dosáhnout hlubší uvolnění a regenerace. Obě praktiky se zaměřují na propojení mysli a těla, a proto se navzájem velmi dobře doplňují.

Takže pokud již pravidelně praktikujete jógu, nebo jste na ni zvědaví, rozhodně bych doporučila vyzkoušet spojení těchto dvou praxí. Koneckonců, všichni hledáme způsoby, jak se cítit lépe ve svém těle a mysli, a tato kombinace je jedním z mých oblíbených způsobů, jak toho dosáhnout.