Co očekávat od havajské masáže Lomi Lomi?

Co očekávat od havajské masáže Lomi Lomi? srp, 14 2023

Důležitost pochopení havajské masáže Lomi Lomi

Jste někdy slyšeli o havajské masáži Lomi Lomi? Stejně jako já, pravděpodobně jste měli první zkušenost s masážemi v evropském kontextu. Když mi moje manželka Anna poprvé řekla o masáži Lomi Lomi, musel jsem se ušklíbnout na myšlenku opouštění klasických masáží. Ale let me tell you (nebo v našem případě, nechte mě napsat), že jsem byl překvapen, jak hluboký dopad může mít tato jedinečná metoda masáže na naše tělo a mysl.

Je třeba pochopit, že masáž Lomi Lomi není jen dalším typem masáže, který si vyberete v wellness centru. Je to duchovní praxe, která pochází z tradičního havajského léčení a která zahrnuje nejen tělesný aspekt, ale také duševní a emoční rovnováhu jedince.

Pozoruhodná cesta k havajské masáži Lomi Lomi

Havajská masáž Lomi Lomi má daleko za sebou. Tento druh masáže je starý jako samotná havajská kultura a je důležitou součástí tradičního havajského léčení. Má své kořeny ve starověkém polynéském světonázoru Huna, který se zaměřuje na posílení vztahů mezi jednotlivci a mezi jedincem a univerzem.

Termín "Lomi Lomi" doslovně znamená "masírovat" nebo "pracovat v a na", ale v havajském jazyce má mnohem hlubší význam. "Lomi" znamená "třít, chodit po, čištění". Slovo "Lomi" je použito dvakrát, což symbolizuje důležitost a hloubku této techniky..

Unikátnost a specifika havajské masáže Lomi Lomi

Havajská masáž Lomi Lomi je opravdu jedinečná. Nejen, že je výjimečná svým původem a historií, ale také technikami používanými při masáži. Maséři využívají nejen svých rukou, ale také loktů, předloktí a dokonce i svých kolen a nohou, aby dosáhli hluboké masáže.

Tato technika je výjimečná také pro svou metodologii. Masáže se mohou lišit podle jednotlivého maséra, místních zvyklostí a potřeb klienta. To z ní dělá flexibilní a adaptabilní formu masáže.

Jak se připravit na masáž Lomi Lomi

Jak se připravit na masáž Lomi Lomi? První věc, kterou musíte udělat, je otevřít svou mysl. Jelikož Lomi Lomi je více než jen masáž, musíte být připraveni nechat plynout energii a emocemi. Není to pouze fyzický zážitek, ale také emoční a duchovní.

Před samotnou masáží je dobré se trochu zrelaxovat. Nechte své tělo a mysl uvolnit, abyste mohli plně vstoupit do zkušenosti. To může zahrnovat třeba pár minut meditace nebo jednoduše zhluboká dýchání.

Výhody havajské masáže Lomi Lomi

A teď k tomu nejdůležitějšímu. Jaké jsou výhody masáže Lomi Lomi? Oh boy, kde začít... Tato masáž má mnoho pozitivních vlastností. Jednou z hlavních výhod je její schopnost zvýšit prokrvení a tím odplavit toxiny z těla. Má také skvělý vliv na naši pokožku, protože odstraňuje odumřelé kožní buňky a podporuje její obnovu.

Lomi Lomi také pomáhá s napětím a bolestmi v těle, zvláště v oblasti krku, zad a ramen, kde se stres a napětí často hromadí. A tak jako u většiny masáží, Lomi Lomi má také pozitivní vliv na náš emoční a duševní stav. A to je cesta, jak se dostat na vrchol svého zdraví a wellness přes masáže.