Jak Havajská masáž Lomi Lomi pomáhá k hluboké relaxaci – Prožijte si oázu klidu

Jak Havajská masáž Lomi Lomi pomáhá k hluboké relaxaci – Prožijte si oázu klidu pro, 28 2023

Lomi Lomi – dotek Havaje v srdci Evropy

Každý z nás touží občas uniknout z každodenního shonu a dopřát si chvilku jen pro sebe. Vyhledáváme různé formy relaxace a odpočinku, aby se naše tělo i mysl mohly regenerovat. Dovolte mi představit vám jednu z nejpříjemnějších a nejunikátnějších masáží, která se mi dostala pod kůži. Ano, mluvím o havajské masáži Lomi Lomi. Dlouhé, hladivé a téměř taneční pohyby terapeutových rukou, které mají navodit pocit harmonie a míru, jako byste právě kročili po březích krásného, sluncem zářícího ostrova.

Co je to Lomi Lomi masáž?

Při přípravě na mou první Lomi Lomi, jsem pochopitelně chtěla vědět, do čeho jdu. Říká se, že Lomi Lomi je nejen masáž, ale celý zážitek – a to je víc než pravdivé. Tradiční havajská masáž má kořeny v hlubokých rituálech a byla částí původní havajské léčebné praxe. Vedle fyzické stránky při ní dochází k práci s energií, jež má očistit tělo i duši. Dlouhé, plynulé a rytmické pohyby připomínající oceánské vlny pomáhají uvolnit svaly, zatímco jemný tlak a táhlo má harmonizovat a obnovit energii v těle.

Celostní přístup k relaxaci

Masáž Lomi Lomi mě fascinuje především svým holistickým přístupem. Nejedná se pouze o fyzické uvolnění svalů, ale i o hlubokou emoční a duchovní relaxaci. Při masáži můžete pocítit intenzivní spojení s přírodou, které je zprostředkováno jemnými, avšak ucelenými pohyby maséra. Doslovný překlad "Lomi Lomi" znamená "masáž" nebo "tření", ale zároveň se mu připisuje i hlubší význam – "milující dotyk". Že je to chytlavá kombinace, dokládá rychle rostoucí popularita této terapie po celém světě.

Více než jen masáž – ceremoniál pro tělo i mysl

Jako někdo, kdo si na ničem podobném nikdy předtím nebyl, první zkušenost s Lomi Lomi byla jako vstup do jiného světa. Neodehrává se to pouze na masážním stole, ale začíná už přivítáním, pokračuje intuitivním hledáním blokád v těle a končí ceremoniálem, který může obsahovat modlitby nebo zpěvy. Toto vše tvoří celistvou cestu k uklidnění a znovunalezení vnitřního klidu. Dovolte mi tedy přiblížit vám jeden z mých nejzapamatovatelnějších masážních zážitků.

Hluboké uvolnění a detoxikace

Během masáže Lomi Lomi jsem pocítila, jak se s každým pohybem masérských rukou uvolňuje jeden sval za druhým. Není to jen fyzická záležitost – je to jako byste doslova vypouštěli stres, který se drží v každé části vašeho těla. Přestože nemám vědecké podklady pro to tvrdit, po této masáži se cítím, jako kdybych prošla detoxikačním obřadem. Až do základů. A věřte mi, jakmile tohle zažijete, budete chtít znovu a znovu!

Návrat k přírodním léčebným zvykům

Lomi Lomi není jen náhodný výmysl, ale zároveň předávání tradiční havajské moudrosti. Její principy se opírají o přírodní zákonitosti a přírodní léčebné procesy, které lidstvo používá od nepaměti. Bylo to jako když se dostanu zpět ke koreničkám své babičky – pocit, že se vracím k něčemu opravdovému a přirozenému. Přemýšlím, že možná takhle fungovaly i starověké sítě relaxace a hojení předtím, než jsme objevili lékárny na každém rohu.

Přínosy pro psychickou pohodu

V současné době, kdy je tolik lidí zatíženo stresem a úzkostmi, Lomi Lomi může být balzámem pro duši. Po skončení masáže se cítím obnovená nejen fyzicky, ale i mentálně – osvěžená a připravená na nové výzvy. To je ono – masáž, která se dotkne nejen vašich svalů, ale i emocí. Mohu potvrdit, že tento typ masáže může být velkým přínosem pro ty, kdo hledají úlevu od psychického napětí.

Tipy pro maximální užitek z Lomi Lomi

A aby váš zážitek z Lomi Lomi masáže byl opravdu dokonalý, mám pro vás pár tipů. Před masáží se snažte vyčistit mysl a nastavit se na příjemný zážitek. Vyberte si maséra, ke kterému cítíte důvěru a který má danou praxi. Dále si dopřejte dostatek času – nic by nemělo vaší relaxaci narušovat. A po masáži? Doporučuji vypít spoustu vody a dovolit tělu, aby si udrželo ten pocit uvolnění a klidu co nejdéle.

Můj zážitek s Lomi Lomi masáží byl vskutku obohacující a jedná se o něco, co bych doporučila každému, kdo hledá hlubokou relaxaci a očistu. A abyste si nemysleli, že toto je jen babská pohádka, vezměte si, že vědecké studie také potvrzují benefity masáží na zdraví a pohodu. Tak na co ještě čekáte? Rezervujte si svůj termín v nejbližším wellness a přesvědčte se sami.