Jak lymfatická masáž pomáhá při léčbě celulitidy

Jak lymfatická masáž pomáhá při léčbě celulitidy zář, 25 2023

Co je to lymfatická masáž a její význam

To však není jen tak ledajaká otázka. Co je to lymfatická masáž a proč je tak důležitá - to si mnozí z nás vůbec neuvědomují. Mluvit o lymfatické masáži je jako mluvit o tajemství našeho těla, které stále objevujeme. Lymfatická masáž je jednou z technik, která stimuluje lymfatický systém - a to je cosi, co bychom měli brát velmi vážně. Proč? No, lymfatický systém je zodpovědný za odstraňování toxických látek a dalších odpadů z našeho těla. Pokud na něj nebudeme dostatečně dbát, můžeme si třeba "vytvořit" celulitidu. A to přece nechceme, že muži?

Kdo by to jen tušil, že něco takového jako lymfa má takový význam. Je pravda, že když máme zablokovaný lymfatický systém, je to stejné, jako když je odtok v koupelně ucpaný - voda prostě neodejde a naše koupelna se může změnit na nepřejitelné moře. A přesně taková situace se může stát i v našem těle, pokud neprovozujeme lymfatickou masáž. A to přece nechceme, co říkáte?

Lymfatická masáž a celulitida

Na první pohled to možná vypadá jako funky kombinace - lymfa a celulitida. Ale když se na to podíváme blíže, pochopíme, že to má svůj význam. Faktem je, že celulitida je nepřítel mnoha žen a i některých mužů. Je to poměrně nepříjemná "zdobnost", která se může začít objevovat na našem těle, a to hlavně na stehnech a pánvi. Je to taková "pomerančová kůže", která nás může hodně trápit.

Ale vyřešit to můžeme! A právě jedním z nejúčinnějších způsobů je lymfatická masáž. Proč? Protože stimulací lymfatických uzlin a urychlením odtoku lymfy z těla můžeme zlepšit "odvodnění" těch oblastí, kde se celulitida tvoří. A co je na tom nejlepší? Můžeme to udělat sami, pokud se naučíme pár základních pravidel. A věřte mi, že se o to rozhodně vyplatí zabývat. Je to takový zázračný nástroj pro boj proti celulitidě, který můžeme mít vždy po ruce.

Jak provádět lymfatickou masáž doma

Dobře, takže už víme, co je to lymfatická masáž a proč je důležitá v boji proti celulitidě. Ale jak to tedy můžeme provozovat sami doma? Existuje nějaký zázračný manuál, který nás to naučí? Ano, existuje, a já se s vámi nyní podělím o jeho tajemství.

Základní pravidlo je, že masáž vždy začínáme od konečků prstů na nohou a postupně se přesouvat výš a výš, až k pánevním oblastem a pak směrem k srdci. Dalším důležitým pravidlem je, že masáž provádíme vždy velmi jemnými kruhovými pohyby, bez velkého tlaku. Na to si musíme dávat velký pozor, protože pokud na naše tělo vyvíjíme příliš silný tlak, můžeme si spíše ublížit než pomoci. A to přece nechceme, že?

Význam správné stravy a hydratace

Ale pozor! I když je lymfatická masáž skvělou technikou, musíme si uvědomit, že nám sama o sobě k osvobození od celulitidy nepomůže. Je načase, abychom se s vámi podělili o další důležitou informaci. A nebojte, nebude to žádná věda. Jde o celkem jednoduchý fakt - pokud chceme být úspěšní v boji proti celulitidě a zastavit její formování, musíme kromě pravidelné lymfatické masáže dbát i na správný jídelníček a dostatečné množství tekutin. Ano, čtete správně. Jídlo a pití hrají v tomto případě velmi důležitou roli.

Většina lidí si myslí, že když budou provozovat lymfatickou masáž, že se jim automaticky zbaví celulitidy. Ale já vám říkám, že to tak úplně neplatí. Je pravda, že lymfatická masáž pomáhá, ale bez správné stravy a hydratace je to boj s větrnými mlýny. Proto je dobré si uvědomit, že potřebujeme pít hodně vody a jíst zdravě. A nejen to - i pohyb při každodenních činnostech, jako je chůze nebo cvičení, může pomoci usnadnit odtok lymfy a tím i odstraňování celulitidy.

Občas se mi stává, že jsem tak zabraný do práce, až zapomínám na pitný režim. Jenže pak si sednu k večeru a uvědomím si, že jsem prakticky celý den nepil. No a pak jdou všechny ty dobré záměry směrem dolů, že? Takže mám pro vás tip - na pult nebo stůl si dejte velkou lahev vody a snažte se ji vypít během dne. Budete překvapeni, jak se vám to ulehčí. A víte co je na tom nejlepší? Vaše tělo vám za to poděkuje! A já si jdu teď udělat lymfatickou masáž. Ať se daří!