Jak poznat že mě miminko miluje?

Jak poznat že mě miminko miluje? říj, 26 2023

Jak poznat, že mě miminko miluje?

Jako nová matka mi vždy přišlo fascinující, jak dokáže malé miminko komunikovat pouhými gesty a zvuky. Jak ví, že ho miluji? A jakým způsobem mi dává najevo, že mi také cítí lásku? Věřím, že se na tuto otázku ptá každá matka. A tak, zde jsou některé způsoby, díky kterým můžeme poznat, že nás naše miminko miluje.

Užívá si ten čas strávený s vámi

Čím více času strávíte se svým miminkem, tím více bude chtít trávit čas s vámi. Pokud se například pokoušíte kojit, a vaše miminko se na vás dívá a snaží se s vámi komunikovat, znamená to, že je pro něj ten čas s vámi důležitý. To platí i pro dobu, kdy jej hladíte, kdy s ním hrajete nebo prostě jen tak sedíte. Když je s vámi, má pocit bezpečí a oddychuje.

Úsměv na tváři

Úsměv miminka je něco, co je pro matky naprosto nezapomenutelné. První úsměvy miminka jsou zpravidla způsobené základními tělesnými procesy, jako je plynutí. Ale jak miminko starne, uvidíte, že se směje a usmívá mnohem častěji. A pokud jste ta osoba, na které se usmívá nejvíc, můžete být jisti, že vás opravdu miluje.

Reaguje na vaši přítomnost

Reakce miminka na vaši přítomnost jsou taky velkým ukazatelem jeho lásky. Je to ten moment, kdy se vrátíte z práce a vaše miminko se na vás podívá a začne se usmívat a vrtět. Ten jeho výraz radosti, když vás uvidí, je něco, co mi vždy vyrazí dech. A ten způsob, jakým se na mě dívá Pavel, když se to stane, je prostě nenahraditelný.

Ukazuje vám důvěru

Důvěra je základním kamenem každého vztahu a pochopitelně to platí i pro vztah mezi matkou a dítětem. Pokud vaše miminko ukáže známky důvěry, můžete být jistí, že vás miluje. Tato důvěra se projevuje například tím, že ho můžete klidně nechat na chvílíčku samotného a ono se nebude bát.

Dotyky a tulení se

Mírné škrábání na zádech, hladění po vlasech nebo položení hlavičky na rameno jsou všechno známky lásky a důvěry. Pokud vás váše miminko hledá pro pohodlné sezení nebo ležení, může to být znamení, že vás miluje. Ať už je to ráno, když se probudíte, nebo uprostřed noci, když se probudí ze sna, hledání vašeho těla pro útěchu a bezpečí je silným ukazatelem lásky.

Spokojený spánek

Miminko, které dobře spí, je obecně miminko, které je šťastné a cítí se bezpečně. Můj manžel Pavel mi vždy říkal, jak je důležité mít dobrý spánek pro naše zdraví a náladu. A má pravdu. Pokud vaše miminko spí spokojeně a hluboko, obzvláště když jste poblíž, je to jasný signál, že se cítí v bezpečí a miluje vás.

Pláče kvůli vám

Na první pohled se to může zdát nepříjemné, ale pláč může být také znamením lásky. Když se dítě cítí nepohodlně nebo smutné, je celkem přirozené, že začne plakat. Ale pokud začne plakat, když odejdete z místnosti, a zastaví, jakmile se vrátíte, je to jasný důkaz, že vás chce mít poblíž a že vás miluje.

A to je vše, co jsem pro vás dnes měla. Doufám, že jste si tento článek užili a že jste se něco nového dozvěděli o tom, jak poznat, že vás vaše miminko opravdu miluje. Mějte se krásně a užijte si každý okamžik strávený s vaším malým pokladem.