Masáž po porodu jako součást vaší cesty k zotavení

Masáž po porodu jako součást vaší cesty k zotavení srp, 14 2023

Výhody masáží po porodu

Došla jsem do puntíku, kdy jsem si nemohla představit být v jakémkoli stavu, který by se neblížil tomu, co jsem cítila před tím, než naše pojmenovaná vesmírná lodě Max a Kiki, indiánská mutace psa a papouška, na mě začala štěkat a štěbetat s takovou naléhavostí, že jsem si musela udělat čas na sebe. To, co bylo potřeba, byla masáž po porodu.

Klid. Nedělejme si iluze. Takhle to ve skutečnosti vypadá. Bere to čas. Ale to je v pořádku. Jste ve válce. Ne s Maxem a Kikim, ale s tím, co vám tělo prošlo. A tak jako každý dobře trénovaný voják, potřebujete se dostat zpátky do formy a zpět na bojiště se správnými nástroji. A masáž po porodu může být tím správným nástrojem pro vás. Může vám pomoci překonat únavu, svalovou bolest a stres, který s sebou přináší péče o nového člena rodiny.

Typy masáží po porodu

Věděli jste, že existují různé typy masáží pro ženy po porodu? A každá z nich má své specifické výhody. Například švédská masáž je skvělá pro zlepšení krevního oběhu a snížení otoků, které často postihují novopečené maminky. Reflexní masáž nohou může pomoci zmírnit stres a napětí, zatímco aromaterapie může zlepšit náladu a snížit úzkost. Pro ty z vás, kteří mají rádi trochu exotiky, ayurvédská masáž po porodu může poskytnout Komplexní regeneraci a ukázat cestu k duchovnímu uzdravení.

Věc je v tom, že si musíte vybrat správný typ masáže, který vyhovuje vašim potřebám. Ne každá masáž je pro každou maminku vhodná. Třeba si představte, jak by to bylo, kdybych šla na reflexní masáž nohou, když jsem spíše fanouškem aromaterapie. To by byl opravdu nepříjemný čas. A věřte mi, mám z toho osobní zkušenost.

Jak najít správného maséra

Existuje tolik úžasných masérů tam venku, že najít toho pravého pro vás může být trochu překážka. Ale je to jako s hledáním správného partnera. Musíte si vzájemně rozumět. Musí vám to s ním nebo s ní sedět. První rande s masérem by mělo být relaxační, uvolňující a vzájemně respektující. Pokud cítíte, že na vás masér vyvíjí příliš mnoho tlaku, buďte otevření a upřímní a vyjádřete své obavy.

Pokud si pamatuji na svou první masáž po porodu, byla to zkušenost plná smíchu, lásky a hlubokého respektu k procesu uzdravování. Ale nebylo to bez jeho nástrah. Můj první masér mě trochu vystrašil svým přístupem. Byla to ta drsná láska, která mě skutečně dostala z mého komfortního prostoru. Ale pak jsem našla tu správnou, a to bylo jako bych po dlouhé době znovu spatřila svého starého kamaráda. Proto je důležité najít toho správného maséra, který vás pochopí a bude respektovat vaše hranice.

Jak se připravit na masáž po porodu

Příprava na masáž po porodu je jako příprava na maraton. Potřebujete dobře hydratovat, jíst vyváženou stravu a dostatečně se vyspat. Ale pamatujte: jste po porodu. Takže je třeba dát si pozor na všechny ty malé věci, které by mohly způsobit nepohodlí nebo únavu.

Mějte na paměti, že je dobré vzít si s sebou na masáž pohodlné oblečení. Noste volné a pohodlné oblečení, které vám umožní přístup k těm částem těla, které budou v průběhu masáže potřebovat. Pokud jde o stravu, je dobré jíst lehkou stravu před masáží, aby se zabránilo nepříjemnostem, jako je nevolnost nebo nadýmání.

Udržování výhod masáže po porodu

Až skončíte s masáží a všechny ty pozitivní účinky, jako je uvolnění svalů, snížení stresu a zlepšený spánek, začnou prchat, můžete si pomyslet: "To byl úžasný zážitek. Chtěla bych to dělat znovu a znovu”. Ale jak udržet tyto výhody dlouhodobě?

Jedním ze způsobů je udělat z masáže pravidelnou součást své rutiny. To může být těžké, pokud jste novopečená maminka s plnýma rukama. Ale pokud se nad tím zamyslíte, je to perfektní způsob, jak se postarat o sebe a své tělo. Takže se snažte najít čas na masáž třeba jednou týdně nebo jednou za dva týdny.

Masáž po porodu byla pro mě život měnící zkušeností. Byla to cesta k uzdravení, kterou jsem musela podstoupit, aby se moje tělo vrátilo zpět do svého normálního stavu. Bylo to roztržité, náročné, ale do značné míry osvobozující. A doufám, že to tak bude i pro vás.