Medová masáž pro zlepšení nálady a snížení úzkosti

Medová masáž pro zlepšení nálady a snížení úzkosti lis, 23 2023

Úvod do magického světa medových masáží

Ahoj milé čtenářky a čtenáři. Tady Eliška. Dnes se podíváme na něco zcela unikátního a jedinečného. Dnes se podíváme na medovou masáž. Ano čtete správně, masážní terapie pomocí medu, ten sladký, lepkavý elixír, který naše babičky a maminky používaly na léčení špatných nachlazení, kašle a jiných zdravotních problémů. Ale jestliže jste myslely, že med má pouze léčebné vlastnosti, pak jste velmi daleko od pravdy. Med, mimo jiné, je také vysoce účinný v boji proti stresu a úzkosti a dokáže výrazně zlepšit naši náladu. A jak? prostřednictvím medových masáží!

Co je to medová masáž?

Medová masáž je holistická technika, při které se dokáže uvolnit napětí z těla a mysli. Přestože je tato technika komparativně nová v západním světě, má kořeny v starobylých východních a tradičních přístupech k zdraví a wellness. Při medové masáži se kůže a svaly ošetřují pomocí medu, který se rozmázne po pokožce a pak se s pomocí specifických technik vtírá do těla. Tato metoda masáže je známa svými jedinečnými léčivými vlastnostmi a schopností omlazovat tělo a mysl.

Jak medová masáž zlepšuje náladu a snižuje úzkost?

Vědci zjistili, že med je plný antioxidantů, vitamínů, minerálů a dalších živin, které jsou k rituálu medové masáže zásadní a přispívají k jeho pozitivnímu efektu na naši mysli a tělo. Jedna taková živina, známá jako „tryptofan“, je klíčem ke štěstí a dobré náladě. Tento „dobrý “ neurotransmiter hraje kritickou roli při stimulaci produkce serotoninu, což je klíčový hormon, který nám pomáhá zůstat klidní, šťastní a vyrovnaní. Když naše tělo absorbuje tento sladký med prostřednictvím koži během masáže, zvyšuje hladinu tryptofanu a tím i serotoninu, což nakonec zlepšuje naši náladu a snižuje úzkost.

Výhody medové masáže

Kromě zlepšení nálady a snižování úzkosti má medová masáž další užitečné efekty. Kombinovaný efekt medu a masáže napomáhá lépe prokrvit tělo a zvyšuje cirkulaci, což přináší tělu vítaný omlazující efekt. Medová masáž také pomáhá detoxikovat tělo, jelikož med je přirozený antioxidant a je schopen odstraňovat nahromaděné toxiny z těla. Med má také silné antibakteriální vlastnosti, které pomáhají bojovat proti různým druhům infekcí a zánětu. V neposlední řadě medová masáž hydratuje a omlazuje pokožku, což řeší problémy se suchou a unavenou pokožkou.

Technika medové masáže

Aasáž se provádí pomocí medu, jehož viskozita a lepkavost umožňuje vysoce efektivní tření a pohyb po kůži, což zajišťuje hlubokou a uvolňující masáž. Med se nanáší na kůži a poté se začne masírovat do těla pomocí cirkulárních pohybů. Tato technika masáže je poměrně intenzivní a měla by být prováděna odborníkem, aby byly zajištěny správné techniky a aby byly zabráněny potenciální komplikace a rizika.

Některé tipy pro medovou masáž doma

Jestliže nemáte možnost navštívit profesionální masérské studio, stále můžete využít medovou masáž doma. Jen málo věcí potřebujete. Nejdůležitější je kvalitní med, klidné prostředí a trocha volného času. Postupujte podle návodu na medovou masáž. Po masáži si dopřejte teplý sprchový koupel pro odstranění medu z těla.

Můj vlastní zážitek s medovou masáží

Nemohu mluvit o medové masáži a nezmínit se o mém vlastním zážitku. První masáž jakou jsem si nechala udělat byla v jednom wellness centru v Praze během víkendového pobytu. Přestože byla moje kůže po masáži trochu lepkavá, pocit jaký jsem měla byl jedním slovem úchvatný. Můj stresový pocit zmizel a nahradila ho klidná a uvolněná mysl, naplněná šťastnými myšlenkami. Můj vlastní zážitek potvrdil, že medová masáž skutečně funguje a že má mnoho kladných dopadů na naši mysl a tělo.

A to je všechno od Elišky dnes, doufám, že se vám tento článek líbil a přinesl vám spoustu nových informací o medové masáži. Zkuste tuto terapii vyzkoušet sami, určitě nebudete litovat! Mějte se krásně a těšte se na další článek!