Reflexní masáž: Efektivní léčba pro bolesti hlavy

Reflexní masáž: Efektivní léčba pro bolesti hlavy srp, 14 2023

Co je reflexní masáž?

Reflexní masáž je něco, co bychom měli všichni poznat, a to z jednoho důvodu - je tak skvělá! Ale vážně, reflexní masáž je forma terapie, která používá tlak na určité body na těle s cílem zmírnit stres a bolest. Jako matka dvou energických dětí, Ladislava a Bohumíry, jsem si jistá, že všechny matky to potřebují ve svém životě. Myslím, že bychom měli začít patentovat tento koncept jako "Maminka potřebuje pauzu terapii". Ale, vrátíme se zpět k tématu.

Představte si tuto terapii jako mapu vašeho těla, které je přenesené na vaše nohy, ruce a uši. Reflexní masáž, se soustředí na "reflexní zóny", které odpovídají různým částem těla. Pokud máte, jako já, časté bolesti hlavy, pak masér ošetřuje oblasti na nohách, které se “shodují” s vaší hlavou. Ona jako kdyby komunikuje s vaším tělem skrze vaše nohy, ruce a uši. Neuvěřitelné, že?

Jak funguje reflexní masáž?

Víte, co je na tomto fenoménu reflexní masáže tak úžasné? Motá se to kolem konceptu "průtok energie". Každý z nás má průtok energie, který prochází naším tělem a zajišťuje nám naše zdraví a pohodu. Ale co když nějaká blokáda tento průtok zastaví? Boucha! Bolest hlavy! Právě v tomto okamžiku vstupuje reflexní masáž!

Reflexní masáž se snaží odstranit tuto blokádu a obnovit rovnováhu energie. Jak? Tím, že se soustředí na ty konkrétní oblasti, které jsou v souladu s našimi bolavými místy. Čím více stisků, tím lépe se cítíme. A nejlepší na tom je, že se cítíme skvěle nejen během masáže, ale úleva od bolesti trvá déle. Uvažovala jsem, jestli bych mohla najmout maséra na celodenní práci, ale pak jsem si uvědomila, že by můj manžel mohl být trochu naštvaný. No, aspoň že máme smysl pro humor, že?

Proč je reflexní masáž pro bolest hlavy tak skvělá?

Je to skutečně fascinující, jak může něco tak jednoduchého jako masáž působit tak silně na naše zdraví. Reflexní masáž je účinný nástroj pro úlevu od bolesti hlavy, protože se zaměřuje na úlevu od stresu, který je často hlavní příčinou bolesti hlavy. Už vás někdy bolela hlava po dlouhém a stresujícím dni? Předpokládám, že ano. Reflexní masáž je tedy skvělou odpovědí!

A měl bych zmínit, že reflexní masáž má minimální vedlejší účinky. Jediné, co byste mohli cítit, je příjemné teplé pocity na místech, kde vás masér masíroval. Což je docela příjemné, co říkáte? A v neposlední řadě, pokud jste jako já, člověk, který se snaží vyhýbat lékům pokud možno, je reflexní masáž přirozenou alternativou léků proti bolesti.

Jak si mohu užít reflexní masáž doma?

Naštěstí pro nás všechny, reflexní masáž si můžete udělat i doma! Nejen, že je to skvělý způsob, jak ušetřit peníze, ale také vám to umožňuje zažít tu úlevu kdykoli potřebujete. A kdo nechce udělat masáž v pohodlí vlastního domova? Už si představuju, jak jsem rozvalená na gauči s čokoládovým muffinem po ruce, zatímco moje ruce pracují na mé úlevě. Pro nás maminky je to skoro jako dovolená, že?

Je to jednoduché a můžete to dělat kdykoli a kdekoli. Trochu se nacvičte na vědomí o reflexních bodech, které odpovídají vašim bolestem hlavy. Nebo můžete dokonce najít aplikace na svém telefonu, které vám ukážou, kde tyto body jsou. Jediné, co musíte udělat, je stisknout tyto oblasti na svých nohách, rukou nebo uších a vdechnout úlevu.

Osobní zkušenost s reflexní masáží

Měla jsem štěstí, že jsem se setkala s reflexní masáží před několika lety, když jsem měla obzvláště těžký období migrén. Po pravidelných sezeních jsem zažila mnohem méně často bolesti hlavy a když přišly, byly mnohem snesitelnější. Bylo to, jako by mě někdo konečně vysvobodil z naprosté agonie.

Od té doby jsem reflexní masáž zahrnula do svého režimu sebepéče. A víte co? Dokonce i moje děti se do toho zapojily! Teď, když vidí, jak se mé nohy začínají kroutit bolestí, Ladislav i Bohumíra se pokusí mi udělat reflexní masáž na nohou. Nejsou v tom zrovna mistři, ale snaží se a to je hlavní.

Shrnutí: Reflexní masáž jako zázračná léčba pro bolesti hlavy

Reflexní masáž je velkou zbraní v našem arzenálu boje proti bolesti hlavy. A co je na tom nejlepší? Je to přírodní, bezpečné a můžete si to udělat sami. Navíc má nulové vedlejší účinky (kromě té nádherné relaxace, kterou dostanete po masáži).

Takže, drahé maminky, tátové, babičky, dědečkové, sestry, bratři a všichni, kdo se cítíte vyčerpaní a potřebujete něco na úlevu od bolesti. Reflexní masáž je tady, jako váš kouzelný nástroj pro úlevu. Jediné, co musíte udělat, je zapojit se a užít si cestu bez bolesti.