Reflexní masáž: Jak ji používat pro léčbu fibromyalgie

Reflexní masáž: Jak ji používat pro léčbu fibromyalgie zář, 21 2023

Pochopení reflexní masáže

Představte si, jak by to bylo, kdybychom si mohli uléčit všechno, od chronické bolesti až po dobré staré stresy, prostým dotykem prstů. Teď, co kdybych vám řekla, že to můžete dělat, a to není magický trik ani over-hype? Ano, dámy a pánové, mám na mysli reflexní masáž, obdivuhodnou léčebnou metodu, která začíná být ve zdravotnické komunitě stále uznávanější. Pojďte se mnou na cestu do světa reflexní masáže a objevte, jak tuto metodu můžete použít pro léčbu fibromyalgie.

Fibromyalgie je komplexní onemocnění, které se projevuje bolestmi svalů a kloubů po celém těle. A my, kteří s tím žijeme, dobře víme, jak těžké může být se s tím vyrovnat. Ale věřte mi, když říkám, že reflexní masáž by mohla být odpovědí, kterou hledáte.

Principy a význam reflexní masáže

Já a můj manžel Václav, jsme si prvně vyzkoušeli reflexní masáž před několika lety, když nám to doporučil náš terapeut. Byla to zkušenost, kterou nelze popsat slovy. Po první seanci jsem se cítila jako nový člověk. Nevím, jak to funguje, ale funguje to!

Reflexní masáž je terapeutická metoda, která vychází z přesvědčení, že určité body na našich nohou, rukou a uších odpovídají různým orgánům a částem těla. Stimulací těchto bodů můžeme zmírnit mnoho zdravotních problémů, včetně fibromyalgie.

Jak reflexní masáž pomáhá s fibromyalgií

Reflexní masáž může fibromyalgie pacientům pomoci několika způsoby. Jedním z nejčastějších symptomů fibromyalgie je chronická bolest. Reflexní masáž pomáhá zvyšovat průtok krve do bolavých svalů a kloubů, což může pomoci zmírnit bolest.

Kromě toho může reflexní masáž pomoci ulevit od stresu a úzkosti, což je další společný příznak fibromyalgie. Masáž může v těle uvolnit endorfiny, což jsou "hormony štěstí", které mohou pomoci zmírnit úzkost a depresi.

Reflexní masáž doma: praktické tipy

Abychom využili všech výhod reflexní masáže, nechceme běhat do spa každý druhý den, že? A já rozhodně nechci, aby Václav utratil všechny naše úspory na masáže. Tak jak to můžeme zařídit doma?

První věc, kterou musíte udělat, je seznámit se s mapou reflexních bodů na nohou, rukou a uších. Pokud si to vizualizujete, bude to mnohem snazší. A pak si jednoduše začněte masírovat tyto body. Začněte lehce a jak se budete cítit pohodlněji, zvyšujte tlak.

Nejlepší techniky reflexní masáže pro fibromyalgii

Jednou z nejsnazších technik, které můžete vyzkoušet, je metoda "palce divokého ptáka". V podstatě tímto způsobem tlačíte na reflexní body velmi rychle a jemně. Pro ty z nás, kteří trpí bolestí fibromyalgie, je tato technika skvělá, protože je jemná, ale účinná.

Osobně jsem také velký fanoušek techniky "kroucení". V podstatě jde o to, že si palec zakroucíte kolem reflexního bodu, jako byste otevírali skleničku s víčkem. Tato technika je fantastická pro uvolnění napětí v svalích a kloubech.

Jídlo, pití a spánek: hetriky a tipy pro doplnění reflexní masáže

Nedávno jsem četla zajímavý článek o tom, jak naše strava a životní styl mohou ovlivnit efektivitu reflexní masáže. A uvědomila jsem si, že některé z těchto tipů jsou skutečně logické a mohou pomoci zvýšit účinnost masáže u fibromyalgie.

Snažte se pít hodně vody. Myslete na své tělo jako na zahradu. Když ji zaléváte, roste a vzkvétá, že? Podobně i naše tělo potřebuje vodu, aby mohlo správně fungovat a léčit se. A to je přesně to, co chceme dosáhnout s reflexní masáží.

Naše skutečná zkušenost s reflexní masáží

Václav a já jsme už několik let experimentovali s různými technikami reflexní masáže a musím říci, že nám to skutečně pomohlo. Nemám zdaleka takové bolesti, jaké jsem měla dříve, a i když fibromyalgie není úplně pryč, cítím se mnohem lépe.

Na závěr bych vám chtěla říci, že reflexní masáž je skvělá volba pro každého, kdo hledá přirozený způsob, jak se vyrovnat s příznaky fibromyalgie. Tak proč to nezkusit?