Shiatsu masáž: Kompletní průvodce pro začátečníky

Shiatsu masáž: Kompletní průvodce pro začátečníky srp, 14 2023

Úvod do Shiatsu masáže

Ahoj, přátelé! Jmenuji se Pavlína a dnes bych vám ráda představila tak něco jako můj poslední objev v oblasti wellness - Shiatsu masáž. Co je to Shiatsu masáž, ptáte se? No, pojďme na to společně podívat!

Shiatsu je druh terapeutické masáže původem z Japonska. Je založená na tradičním konceptu cíleného tlaku na specifické body na těle, které se nazývají meridiány. Tyto meridiány v našem těle reprezentují různé orgány a systémy, takže tlak na tyto body může pomoci při řešení různých zdravotních problémů, od zmírnění bolesti až po zlepšení funkce imunitního systému.

O co jde v Shiatsu masáži

Shiatsu masáž je unikátní zážitek a proces. Účelem Shiatsu masáže je obnovení a udržení rovnováhy energie v těle. Je to jako vyrovnání účetů v bance, ale místo peněz se zde jedná o energii v našem těle. A my všichni chceme být v energetickém plusu, že? (smích) Tento proces je prováděn prostřednictvím cíleného tlaku, který se aplikuje na různé body na těle. Při masáži můžete očekávat několik různých technik, včetně palčivého tlaku, pohybu, rotace a dokonce i mírného protažení.

Jak probíhá shiatsu masáž

Vím, že si nyní možná říkáte, že to všechno zní skvěle, ale jak to vlastně probíhá? No, shiatsu masáž probíhá obvykle v tichém a klidném prostředí, kde můžete být v pohodlí a relaxaci. Během masáže ležíte na měkké matraci na zemi a jste oblečeni v pohodlném oblečení. Masér nebo masérka pak začne aplikovat tlak na specifické body na vašem těle pomocí svých prstů, dlaní nebo dokonce loktů. Proces může být někdy trochu nepohodlný, ale věřte mi, že po masáži se budete cítit jako znovuzrození!

Výhody shiatsu masáže

Shiatsu masáž má obrovské množství výhod. Může pomoci při zmírnění stresu a napětí, zlepšit spánek, podporovat trávení, zlepšit krevní oběh a energii v těle a dokonce i zlepšit stav pokožky. Ale co je nejdůležitější - shiatsu masáž pomáhá posílit naši schopnost samouzdravení. Naše tělo má úžasnou schopnost léčit se, ale v dnešním rušném světě často zapomínáme na to, jak se o sebe starat. Shiatsu masáž nám pomáhá, abychom našli cestu zpět k sobě a našemu vlastnímu uzdravení.

Pokud jste někdy měli tu čest zažít shiatsu masáž, jistě víte, o čem mluvím. Ale pokud ne, tak vám říkám: Dávejte si pozor. Je to úplně něco jiného než klasická masáž a může vás to úplně překvapit. Ale v dobrém slova smyslu. Shiatsu masáž je jako procházka lesem - může to být někdy trochu obtížné, ale po výstupu na vrchol se vám otevře úžasný pohled a vy máte pocit, že jste o něco silnější a zdravější.

O mně a mé zkušenosti se Shiatsu masáží

Teď mi dovolte vyprávět vám o mé vlastní zkušenosti se shiatsu masáží. Jsem z České Lípy, malého města v České republice. Víte, u nás se to se zdravím a wellness nebere tak vážně jako v jiných částech světa. Ale před pár lety jsem objevila shiatsu masáž a byla jsem tak nadšená, že jsem se rozhodla ji vyzkoušet. A věřte mi, byla to nejlepší rozhodnutí!

První masáž pro mě byla trochu bolestivá, protože moje tělo nebylo zvyklé na tento druh tlaku. Ale po první seanci jsem si uvědomila, jak moc bylo mé tělo napjaté a jak moc bylo potřeba se uvolnit. A to byl jen začátek. Postupem času, jak jsem chodila na více sezení, jsem cítila stále více a více změn. Moje tělo bylo energičtější, můj spánek byl hlubší a celkově jsem se cítila lépe. A to je přece hlavní, ne?

Shiatsu masáž mi také pomohla uvědomit si, jak je důležité se postarat o své tělo pravidelně, ne jen když máme nějaký konkrétní problém. Je to jako s náším autem - nechceme čekat, až se pokazí, nýbrž chceme pravidelně kontrolovat olej a stav brzd, abychom zajistili, že je vše v pořádku. Stejně tak bychom měli přistupovat k našemu zdraví.

Tak tedy, co myslíte? Zkuste Shiatsu masáž a uvidíte, jak se budete cítit. Nedovolte, aby vás odradil strach z neznáma. Pamatujte, že jste silní a že váš organismus má obrovskou moc samouzdravení. A pokud potřebujete víc motivace, tak si vzpomeňte na mě, Pavlínu z České Lípy, která vyzkoušela shiatsu masáž a byla nadšená!

Ať už si zvolíte jakékoli wellness zážitky, budu vás podporovat na vaší cestě ke zdraví a pohodě. Budu tady pro vás, abych s vámi sdílela své zkušenosti a rady.

Mějte se krásně, užijte si shiatsu masáž a nezapomeňte se podělit o své zážitky a pocity. S láskou, Pavlína.