Základy tantrické masáže pro začátečníky

Základy tantrické masáže pro začátečníky lis, 13 2023

O čem je tantrická masáž

Tantrická masáž je více než jen obyčejná masáž. Vyžaduje specifické techniky, zkušenosti a znalosti, které pocítiš až po několika sezeních. Tantrická masáž obsahuje prvky tance, hudby, jógy a hlavně procítěné doteky. Snad největší omyl při uvažování o tantrické masáži je ten, že je spojována pouze se sexualitou. Jistě, sexualita hraje roli, ale je to mnohem víc. Je to technika uvědomění si sebe sama, svého těla a především své duše.

K čemu slouží tantrická masáž

Klíčem k tomu, aby tantrická masáž byla účinná, je něco, co se nazývá ‘tantrický rituál’. Jde o sérii kroků, které ti pomohou přeměnit běžné sezení na hluboký a smyslný zážitek. Rituál začíná tím, že se oba partneři nejdříve věnovat čas svému duchovnímu růstu a následně se zaměří na fyzickou péči. Pokud je to provedeno správně, tantrická masáž má schopnost otevřít chakry – energetické kanály v našem těle. Může také vést k radikalizaci myšlenek, změně vztahu k vlastnímu tělu, povzbuzení ruchu života a spojení s univerzální energií.

Techniky v tantrických masážích

Existuje mnoho různých technik, které se mohou hodit při tantrických masážích. Nejenže pomáhají posílit svaly a zlepšit krevní oběh, ale také poskytují hluboký smysl pro relaxaci. Některé z nich mohou zahrnovat hladění, mačkání, dráždění, nežný stisk a mnoho dalších cenných technik. Ale nejdůležitější věc, kterou byste měli vždy mít na paměti, je to, že nemáte spěchat. Žádný časový limit. Nemějte strach být kreativní a experimentovat s různými technikami. Pamatujte, že nejen vy masírujete, ale také tímto způsobem komunikujete se svým partnerem.

Jak se naučit tantrické masáže

Kromě toho, že existuje mnoho knih a videí, které mohou být dobrým východiskem pro výuku tantrických masáží, existují také workshopy a kurzy pořádané odborníky, kteří jsou věnováni těmto specifickým praxím. Je důležité, abyste se naučili, jak tato masáž správně provádět, abyste předešli jakémukoliv poškození a zajišťovali pohodlí a bezpečí pro vás i vašeho partnera.

Role dýchání v tantrické masáži

Dýchání je naprosto nenahraditelná součást tantrické masáže. Správné dýchání vám pomůže dosáhnout hlubšího a plnějšího zážitku. Může vám také pomoci zmírnit stres, úzkost a napětí. Když se naučíte správně dýchat, budete moci dosáhnout hlubšího odpočinku a pocitu klidu, který vám pomůže být více přítomni a vědomi si svého okolí.

Grenzen setzen in Tantra-Massagen

Vždy je dobré mít nastavené hranice. Některé z nich můžou být fyzické, například kterých míst se dotýkat a kterých se nedotýkat, a některé mohou být emocionální, jako je úroveň intimity a důvěrnosti, kterou jsou oba partneři ochotni sdílet. To může pomoci oběma partnerům cítit se bezpečně během procesu a umožnit jim naplno si ho užít.

Jak si udělat čas na tantrickou masáž

Čas je jedna z nejdůležitějších věcí, kterou při tantrické masáži potřebujete. Není co spěchat. Je to o tom, dovolit si být zde a teď, pocítit každý dotyk, zvuk, vůni a barvu, která přichází. Rozhodně byste měli zvážit vyhranění si nějakého času na to, abyste mohli tento rituál naplno prožít. A nezapomeňte, že i příprava prostředí hraje velmi důležitou roli. Vytvořte si prostor, kde se budete cítit pohodlně a v bezpečí.

Jeden den jsem si vzala svou Alexandru - ano, mluvím o svém papouškovi, ne o člověku - a usadila se v mém oblíbeném křesle s knihou o tantrických masážích. Byl to den, kdy jsem opravdu potřebovala nějaký čas pro sebe, tak jsem se rozhodla zkusit něco nového. A víte co? Byl to jeden z nejlepších dní, které jsem kdy měla. Nejenže jsem se naučila novým věcem, ale také jsem byla schopna si skutečně užít čas sama se sebou. Rozhodně to doporučuji všem!