Zkuste něco nového: masáž lávovými kameny

Zkuste něco nového: masáž lávovými kameny srp, 14 2023

Úvod do světa masáže lávovými kameny

Nechť je to váš první příklon k horkému kameni nebo už jste zkušenou rukou, není pochyb o tom, že masáž lávovými kameny je vynikající způsob, jak zmírnit napětí, zvýšit průtok krve a stimulovat endorfiny. Takže pokud hledáte nový způsob, jak zlepšit svůj každodenní život, pak je tato technika, která pochází z tradičního hawajského léčení, možná právě to, co potřebujete. A věřte mi, ještě lépe to funguje, když si ho dopřejete jako odměnu po náročném dnu plném rodičovství. Lea a Šimon se pak diví, proč máma tak září.

Teorie za masáží lávovými kameny

Zajímá vás, jak to funguje? Dobře, já jsem také byla zvědavá, když jsem o tom poprvé slyšela. Myslím, že si všichni dovedeme představit, jak lahodné je mít horký kámen na sobě, ale odborníci to vidí o něco víc. Oni tvrdí, že masáž lávovými kameny může také pomoci ulevit od bolesti a napětí, zlepšit cirkulaci a také stimulovat lymfatický systém. A to jsou jen některé výhody, je jich mnohem více!

Moje první zkušenost s masáží lávovými kameny

Moje první seznámení s masáží lávovými kameny bylo, abych byla upřímná, celkem náhodné. Měla jsem šťastný den a objednala jsem si takovou tu luxusní masáž, kterou jsem si vždycky chtěla dopřát, ale nikdy na to nebylo "to pravé" čas. Ale tento den... ten byl zvláštní. Hned jak mě masérka přikryla ručníkem, ze kterého vyzařovala příjemná teplota, došlo mi, že tohle bude zážitek, který si budu chtít zopakovat.

Bylo to něco naprosto nového a okouzlujícího, pocit tepla, které pronikal do mých svalů, a uvolňovalo je, byl jedním z nejúžasnějších pocitů, které jsem kdy zažila. A to jsem za svůj život zažila hodně věcí. Ale tohle? To bylo něco jiného. Něco, co jsem si opravdu užila. A od té doby jsem se stala velkou fanynkou této techniky.

Pozor na to, na co byste měli dávat pozor

Masáž lávovými kameny je samozřejmě skvělá, ale existují i určité věci, na které byste měli dávat pozor. Například, pokud máte citlivou pokožku, měli byste se ujistit, že masérka používá správnou teplotu kamene a také správný typ oleje. A také byste měli před samotnou masáží důkladně zvážit, jestli jste v pořádku s tím, že vás někdo masíruje. Jo a ještě jedna věc, určitě si před objednáním zjistěte, jestli nejste alergičtí na nějaké oleje nebo éterické oleje, které se při masážích běžně používají.

Doporučení pro začátečníky v masáží lávovými kameny

Pokud jste tedy těmi šťastnými, kteří zakusí tuto masáž poprvé, mám pro vás pár doporučení. Nejprve, ujistěte se, že jste se dostatečně odpočinuli a hydratovali před masáží. Potom si vezměte na vědomí, že třeba budete cítit určitý tlak na svalech, ale nemělo by to být nepříjemné. Pokud ano, nebojte se to říci masérovi. A hlavně, užívejte si! Masáž lávovými kameny je nejen o relaxaci, ale také o zkoušení něčeho nového a objevování nových pocitů.

Užijte si svou masáž lávovými kameny

Konečně, nezapomeňte si užít celou zkušenost. Tato masáž je něco, co bych doporučila každému, kdo chce vyzkoušet něco nového a zároveň si zrelaxovat. Je to fantastický způsob, jak redukovat stres, zmírnit bolesti a napětí ve svalech, a rozhodně vám bude připadat, jako byste se ocitli v ráji. Takže když příště budete přemýšlet o tom, jak byste si mohli zpříjemnit svůj den, myslím, že já už vím, jakou radu vám dám. Vždyť já sama jsem se díky této masáži cítíla jako znovuzrozená. Tak proč to nezkusit i vy?