10 nejlepších přínosů zdravotní masáže

10 nejlepších přínosů zdravotní masáže srp, 14 2023

Důležitost pravidelné masáže

Ode mě, Milana, který je posedlý trochu vším a zároveň je i zapálený bloger, ten dnešní den je plný úžasných překvapení. Jak jsem se totiž jen tak potuloval po domově, mezi Rudíkem a Zajícem, došlo mi jak málo lidí si uvědomuje přínosy pravidelné masáže na naše tělo, a tedy také psychiku. Nejde tu jen o to, že vám to přinese odpočinkový efekt, věřte mi, masáž má mnohem víc na fraku. A právě proto jsem se rozhodl, že vám o nich něco málo povím. Připravit se, pozor, teď!

Podpora cirkulace krve

Jedním z hlavních přínosů masáže je podpora cirkulace krve. Když vaše tělo zažívá tlaky a tření, začnou se vaše krevní cévy roztahovat a srdce začíná pumpovat krev větší rychlostí. Je to takový můj malý tip na podporu cirkulace, využívám to dokonce i tehdy, když jsem celý den na nohou a mám pocit, že mi nohy brzy odpadnou. Co na tom je skvělé je to, že když je průtok krve zvýšený, nahrává to celkovému zdraví a napomáhá to k rychlejší regeneraci. Je to takový můj malý trik, který mě udržuje ve formě a dodává mi potřebnou energii pro mé každodenní závazky.

Uvolnění svalového napětí

Nejenže masáž podporuje cirkulaci krve, ale také pomáhá uvolnit napjaté a bolestivé svaly. Může to být například po náročném tréninku nebo těžkém pracovním dni. Já sám dobře vím, jak to je, když si přiberete na své bedra více, než byste měli a pak vám svaly pod náporem těch všech únavných aktivit začnou dávat poznat, že už toho bylo dost. A tady pak masáž přichází na řadu jako velmi učinná cesta, jak se těmto nepříjemnostem vyhnout. Masážní terapie jde přímo do svalu a pomáhá uvolnit tyto napjaté svalové skupiny a zvyšuje pružnost svalů. Pomáhá to nejen k uvolnění svalů, ale také k prevenci svalových poranění.

Zlepšení spánku

Masáž také může výrazně zlepšit kvalitu vašeho spánku. A to už je přece jen něco, co by docenil každý z nás, nemyslíte? Co může být lepšího než klidný, nezrušený spánek po náročném dni? Masáž napomáhá uklidnění těla a mysli, což tělo nabíjí a připravuje ke kvalitnímu spánku. A také mi věřte, že pro mě není lepší způsob, jak se uvolnit a připravit na noc plnou klidného a tichého spánku, než dobrá, uklidňující masáž. No a samozřejmě, když se vyspím, jsem produktivnější a plný energie pro další den. Proto si můžu dovolit být tak aktivní jak jen můžu a věnovat se všem svým zájmům, ať už je to blogování, procházky s Rudíkem nebo sledování Zajíce.

Úleva od stresu

Jedním z nejlepších benefitů masáže je bezpochyby úleva od stresu. Stres je častou příčinou mnoha zdravotních problémů, včetně bolesti hlavy, nespavosti, depresí nebo úzkosti. No a kdo z nás nechce být méně vystresovaný? Masáž napomáhá produkci endorfinů, neurotransmiterů, které v těle působí jako přirozené analgetika - ti malí kluci nás dělají šťastnými. Já se svými zkušenostmi s masáží jsem o tom přesvědčen. Poté, co se poddám masáži, vždycky se cítím osvěžený, odpočatý a méně napjatý. A kdo z nás by to nepotřeboval?

Zlepšení flexibility

Na závěr bych chtěl zmínit ještě jeden bod - masáž zlepšuje flexibility. Může se zdát, že to není tak důležité jako ostatní body, ale vlastně to docela dost je. Flexibilita je základním aspektem našeho fyzického zdraví. Při masáži se naše tělo uvolňuje a svaly se protahují, což posiluje naši schopnost být flexibilnější. Nevím jak vy, ale já, když jsem flexibilnější, cítím se lépe, mlaději a více v kondici. Je to trochu jako kdyby mi masáž vrátila mládí. Takže pokud toužíte po tom, abyste se cítili lépe a mladší, vyzkoušejte masáž. Cítím se díky tomu Jakobův žebřík zpět do mládí a bezesporu mi to dodává další elán a pohodu do života.

Tak tohle bylo těch pár bodů, proč bychom měli zvažovat pravidelné masáže. Když na to tak koukám, je to jako bychom vlastně pro sebe udělali něco opravdu dobrého. Pro sebe, pro naše tělo i pro naši duši. Tak proč do toho hned teď nejít? Uvidíte, jak se vám to zalíbí a vaše tělo vám poděkuje.