Jak dlouho může být miminko na bříšku?

Jak dlouho může být miminko na bříšku? srp, 29 2023

Nákup správné podložky pro ležení na bříšku

Dobrý den, dnes se podíváme na důležitý krok v životě našich nejmenších - ležení na bříšku. Ale znajíte ten pocit? Všechny ty přehledy, prádelníky, postýlky a matrace... co všechno si pro miminko vybrat? Také jsem s tím zpočátku zápasila. A přiznám se, že mě občas děsila představa, že si vyberu špatnou věc. Ale pokud máte štěstí na chápavého manžela, tak jako já na Viléma, všechno se dá zvládnout.

Vyjměte si čas pro výběr ideálního místa

Já osobně zastávám názor, že nic nepřichází náhodou. Při hledání ideálního místa pro ležení na bříšku jsem trávila hodiny a hodiny prohlížením různých podložek, polštářků a pohovčiček. Pamatujte, že jde o pohodlí vašeho děťátka, takže nic nepodceňujte. A pokud máte příležitost osobně vyzkoušet všechny možnosti, využijte ji!

Bezpečnost především

Bezpečnost při ležení na bříšku je nesmírně důležitá. Musíme dbát na to, aby si naše miminka nějak neublížila. Myslete na to, když vybíráte podložku. Měla by být stabilní, neklouzat a být dostatečně měkká. Mimochodem, když jsme byli s Vilémem na návštěvě u jeho sestry, její malý Tomík si pořádně udělal modřinu, když sklouzl z příliš kluzkého polštáře.

Pozor na přehřátí

Tělíčka našich maličkých jsou náchylná k přehřátí, pokud jsou příliš dlouho v jedné poloze. Když si vybíráte podložku, dávejte si pozor na materiál. Měl by být prodyšný a neudržovat příliš tepla. Já sama se párkrát dost lekla, když jsem si sáhla na záda naší malé Elišky a byla horká jak pečený koláček,

Vybírejte podle věku a velikosti vašeho dítěte

Velkou roli při výběru vhodné podložky hraje také věk a velikost dítěte. Co sloužilo dobře pro naši malou Elišku, když byla úplně miminko, už bylo nevhodné, když vyrostla. Takže, i když to může znít trochu nepohodlně, je dobré vybírat a měnit podložky podle toho, jak dítě roste.

Cvičení a hry během ležení na bříšku

A to nejlepší na závěr. Ležení na bříšku je skvělá příležitost pro různé cvičení a hry, které posílí svaly vašeho dítěte a pomohou mu v jeho motorickém vývoji. Takže když máte vybrané ideální místo a podložku, je čas začít se bavit!

Jak dlouho může být miminko na bříšku?

Teď k té nejdůležitější otázce. Kolik času může miminko trávit ležením na bříšku? O to se neustále vedou spory mezi odborníky. Když jsem byla těhotná, četla jsem studie, které tvrdily, že by to mělo být alespoň 15 minut denně pro novorozence až 1 hodinu pro starší děti. Ale pak jsem se setkala s matkou, která mi řekla, že její dětský lékař to doporučil jinak. Podle něj by to mělo být až 3 hodiny denně! Takže, jak vidíte, je to opravdu otázka osobního rozhodnutí a na názorů je tolik, kolik je rodičů - možná i více.